Į ką reikia atsižvelgti perkant vejapjovę

Į ką reikia atsižvelgti perkant vejapjovę

Ketinate pirkti vejapjovę? Pirmiausia reikia atsižvelgti į vejos plotą ir būdą, kuriuo norite jį nupjauti. 

Prisiminkite, kad nupjaudami 1000 kvadratinių metrų vejos pėsčiomis nueinate nuo dviejų iki trijų kilometrų. Tai reiškia, kad patrauklia pasirinkimo galimybe tampa savaeigės vejapjovės. Pjovimo pobūdis ir dažnumas lemia pjovimo sistemos pasirinkimą. Galinis ir šoninis išmetimas tinka aukštesnei, labiau laukinei žolei, šiurkštesnėms žolės rūšims ir retai pjaunamai vejai. 

Mulčiuojant jūsų veja natūraliai patręšiama 

„BioClip®“ (mulčiavimo) metodas idealiai tinka, jei norite puikių rezultatų ir dažnai pjaunate veją. Smulkiai supjaustytos žolės nuopjovos patręšia veją ir padaro ją atsparesne sausrai. 

Vejapjovės su surinkimo dėžėmis pasirinkimas 

Vejapjovės su surinkimo dėžėmis dirba švariai, tvarkingai ir sutaupo laiko, nes baigus pjauti nebereikia grėbti nupjautos žolės. Rudenį surinkimo dėžes galite naudoti lapams, jos taip pat labai tinka, jei norite išvengti alerginių žolės reakcijų ir sumažinti piktžolių sėklų plitimą. 

Kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią vejapjovę: 

  1. Pagal savo vejos plotą nuspręskite, koks turėtų būti pjovimo agregatas. 
  2. Jei jūsų vejos plotas yra vidutinio dydžio arba didelis, rekomenduojama, kad pirktumėte savaeigį modelį. 
  3. Jei jūsų veja vidutinio dydžio ir pjaudami atliekate papildomus veiksmus, galite rinktis stumiamą vejapjovę. 
  4. Jei jūsų veja maža, galite rinktis rankinę vejapjovę, neskleidžiančią išmetamųjų dujų ir triukšmo, kuris gali trukdyti kaimynams. 
  5. Jei tiksliai nežinote, kuri pjovimo sistema geriausiai tinka jūsų vejai ir atitinka jūsų pjovimo įpročius, turėtumėte pasirinkti vejapjovę, turinčią kelias pjovimo sistemas: išmetimą, surinkimą ir „BioClip®“ mulčiavimą. 

"Husqvarna" vejapjovių katalogą rasite čia

 

 

Sodo ir miško