Kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį Grandininį pjūklą?

Kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį Grandininį pjūklą?

Mes žinome, kokie veiksniai yra svarbūs, sprendžiant, kuris pjūklas Jums yra tinkamiausias. 

  Grandininiai pjūklai kažkada buvo ūkininkų ir medkirčių įrankiai, tačiau šiandien namų savininkai juos naudoja daugybei darbų atlikti – nuo malkų pjovimo iki medžių leidimo ir tvorų tvėrimo. Gaminių, iš kurių reikia rinktis, asortimentas taip pat vis didėja, todėl nuspręsti, kokį grandininį pjūklą pirkti, gali būti nemažas iššūkis. Todėl sukūrėme sąrašą, kuris padės išsiaiškinti kai kuriuos neaiškumus. Prieš eidami pas pardavėją užduokite sau šiuos klausimus

  • Kiek aš turiu patirties naudojant grandininį pjūklą?
  • Kaip dažnai naudosiu grandininį pjūklą?
  • Kokio dydžio medžius leisiu dažniausiai?
  • Kiek man svarbi grandininio pjūklo ergonomika?
  • Ar man svarbu, kad galėčiau lengvai pasiekti oro filtrą ir uždegimo žvakę?
  • Kiek man svarbus grandinės įtempimo ir keitimo paprastumas?
  • Ar grandininis pjūklas turėtų būti pritaikytas naudoti žiemą (su šildomomis rankenomis)?

 

Sprendimas dėl dydžio 

  Kitas svarbus dalykas yra grandininio pjūklo dydis. Jis nustatomas pagal cilindro darbinį tūrį (cm3) ir variklio galią (AG arba kW), o renkantis matmenis, svarbūs toliau nurodyti veiksniai.

  • Įgūdžiai ir patirtis. Jei dirbdami su grandininiu pjūklu esate naujokas, rinkitės mažesnį grandininį pjūklą, kurį lengviau valdyti. Jei grandininis pjūklas per sunkus, jūsų rankos ir delnai pavargs, o tai, dirbant ilgą laiką, pavojinga saugumo atžvilgiu.
  • Medienos tipai ir medžių dydžiai. Jei ketinate leisti didelius medžius, ypač kietmedžius, rinkitės didesnį, galingesnį grandininį pjūklą. Jei modelis per mažas, grandininis pjūklas bus per daug apkraunamas ir per greitai susidėvės. 

 

Pjovimo juostos ilgis 

  Tinkamas pjovimo juostos ilgis nustatomas atsižvelgiant į medžio dydį ir į jūsų patirties lygį. Jei esate įpratę naudoti grandininį pjūklą, turėtumėte turėti bent dviejų ilgių pjovimo juostas, kad galėtumėte keisti jas priklausomai nuo medžių dydžio. Trumpesnė pjovimo juosta mažiau sveria, todėl su ja lengviau dirbti genint šakas. Ilgesnė pjovimo juosta naudojama pjaunant didesnius medžius. 

"Husqvarna" grandininių pjūklų katalogą rasite  čia

 

 
Sodo ir miško